
Gabinet w mieszkaniu urządzonym w stylu nawiązującym do antycznych mebli. Pozostające w rodzinie od lat kredensy stały się inspiracją całej aranżacji. Biblioteka przy oknie została zaprojektowana specjalnie do tego pomieszczenia. Gabinet oddzielają od salonu szerokie, podwójne rozsuwane drzwi.

Salon w 80-metrowym mieszkaniu został połączony szerokim przejściem z kuchnią i gabinetem. Gabinet można zamknąć przeszklonymi, rozsuwanymi drzwiami. Na granicy kuchni i salonu stoi komoda osłaniając część kuchni. Na komodzie leży kamienny blat, taki sam jak kuchenny.

Drzwi wewnętrzne w całym mieszkaniu zostały podwyższone do poziomu górnych krawędzi okien dzięki czemu, choć mieszkanie znajduje się w zwykłej szeregowej zabudowie jego przestrzeń nie przypomina nowoczesnego, lecz ma charakter starego, międzywojennego budownictwa.

W salonie, na specjalnie zaprojektowanych, podświetlanych półkach znalazły miejsce stare, oryginalne lampy naftowe. Konsekwentne unikanie oznak nowoczesności podyktowało zastosowanie zabudowy wszystkich grzejników w pokojach i w kuchni.

Stary kredens po konserwacji odzyskał świetność i nadał ton reszcie umeblowania kuchni. Każdy jej element został dobrany z dbałością o styl i kolor wykończenia. Użyte materiały, naturalny kamień na blatach, drewno i miedź harmonizują z oryginalnymi, starymi naczyniami i wiekowym meblem.

Widok kuchni z korytarza. Całość charakteru zabudowy oparta na antycznym kredensie.

Hol otwierający się po wejściu do mieszkania to pierwszy sygnał konwencji w jakiej zostało ono urządzone. Widok na część prywatną.

Hol bliżej drzwi wejściowych jest otwarty na salon i kuchnię. Takie rozwiązanie powiększa przestrzeń i wskazuje kierunek do gościnnej części mieszkania.

Pomieszczenie toalety wykończone w kamieniu i glazurze, mimo niewielkich rozmiarów, nie jest ciasne i stanowi przedłużenie reprezentacyjnej części mieszkania.

Niedostępna dla gości sypialnia to realizacja upodobań pani domu. Kolorystyka tego wnętrza była ustalona już przez rozpoczęciem remontu i choć ściany mają taki sam kolor jak reszta pokoi, ten ma zdecydowanie osobisty charakter.

Wysoka, wbudowana szafa wtapia się w ściany zapewniając jednocześnie niezbędne miejsce na przechowywanie garderoby. Stylizacja zdobień szafy nawiązuje do gipsowych sztukaterii na ścianach. Łóżko zostało zbudowane na zamówienie.

W łazience i toalecie wykorzystano kamień i jasną glazurę. Nieregularny kształt wnętrza podyktował rozwiązania stanowiące o całkowicie oryginalnym charakterze. Celem było nawiązanie do stylistyki pokoju kąpielowego bardziej niż klasycznie rozumianej łazienki. Wanna obudowana kamieniem i umywalka ukryta pod kamiennym blatem spełniają swoje funkcje nierzucając się w oczy.

Sztukaterie ze ścian w pokojach mają swoją kontynuację w kamiennym zwieńczeniu glazury na ścianach łazienki. W całym mieszkaniu została zachowana jedna wysokość tej dekoracji, wszędzie sięgającej górnej opaski drzwi wewnętrznych.